jllogo

Адвокати скасували незаконну реєстрацію права власності на земельну ділянку

Адвокати Юридичної консультації Лихачова Р.Б. визналинедійсним та скасували рішення сільської ради про передачу у власність земельної ділянки та державнуреєстрацію права власності на земельну ділянку в судовому порядку.

Земельні спори на території Чугуївського та інших районів Харківської області є найбільш актуальними останні роки. Адвокати Юридичної консультацію Лихачова Романа Борисовича працюють у сфері земельного права більше 10 років. За цей час нами здобуто більше 50 перемог у судовому порядку.

Майже два роки тому до Юридичної консультації Лихачова Р.Б. звернулась мешканка Чугуївського району з проханням допомогти у вирішенні питання повернення земельної ділянки під гаражем у власність, права на яку було оформлено за сусідкою за рішенням сільської ради.

При вивчені документів, адвокатом Биченко Антоном Олександровичем було встановлено, що земельна ділянка на якій розташований гараж жінки, позначений в договорі купівлі-продажу та технічному паспорті літ. «Ж» увійшла під час приватизації до складу сусідської земельної ділянки на підставі рішення сільської ради. Таким чином, гараж літ «Ж» належав на праві власності жінці, а земельна ділянка під вказаним гаражем належала іншій особі — сусідці.

Адвокат Биченко Антон зазначає:

«Згідно ч. 1 ст.377 ЦК України, до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Відповідно до ч.1 ст.120 ЗК України, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

У разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним (частина перша статті 155 ЗК України).

Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини винесене сільською радою Чугуївського району Харківської області рішення «Про передачу у власність земельної ділянки із земель житлової забудови для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарчих будівель і споруд» грубо порушує права жінки оскільки ним було передано у власність іншої особи земельну ділянку, яка знаходиться під гаражем, що належить жінці на праві власності, а тому повинно бути визнане недійсним в розумінні ст. 155 ЗК України».

Адвокатом було підготовлено позовну заяву від імені жінки про визнання недійсним та скасування рішення органу місцевого самоврядування. З огляду на викладене суд погодився із доводами адвоката та 17.09.2021 року виніс рішення про задоволення позовних вимог*.

Адвокати звертають увагу, що врегулювання земельних спорів потребують спеціальних юридичних знань, тому радять звертатись до адвокатів у разі виникнення будь-яких спірних відносин.

За наданням юридичних консультацій та захистом Ви можетезвернутись до команди наших юристів:

м. Харків, проспект Московський, 299-А (будівля Автостанції 6) Тел: (066) 457-81-57, (096) 496-61-06;

м. Чугуїв, вул. Музейна 16-А

Тел: (093) 964-29-77, (096) 599-43-34, (067) 575-59-39;

м. Купянськ, вул. Кузнечна, 1

Тел: (066) 914-67-34; (093) 576-88-16