jllogo

Юридична консультація Лихачова Романа Борисовича на захисті спадкових справ

В житті майже кожної людини рано чи пізно виникає необхідність оформлення спадкових прав. Але через різні фактори часто процедура оформлення спадщини ускладнюється різноманітними спорами. За останні роки громадяни все більш звертаються до  кваліфікованих послуг адвоката по спадщині, які значно спрощують прийняття спадщини і дозволяють громадянам зекономити багато часу.

Юридична консультація Лихачова Романа Борисовича має у штаті адвокатів, досвід яких у спадковому праві більше 10 років, а позитивні рішення у суді на користь наших клієнтів лише за минулий рік перевищили півсотні.

Досить часто до нас звертаються спадкоємці, які не оформили свої спадкові права ще за часів радянського законодавства. Майже 30% осіб, які звернулись за нашою допомогою, вважали, що вже не мають можливості переоформити свої спадкові права.

Так, до Юридичної консультації звернувся мешканець міста Чугуєва із проханням допомогти йому оформити право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами в порядку спадкування за законом, після смерті матері, яка померла більше 20 років тому.

Адвокатом Антоном Биченко було вивчено документи та встановлено, що після смерті матері чоловіка відкрилась спадщина, до якої входить Спадковий будинок. Спадкоємець фактично вступив в управління та володіння Спадковим будинком, а тому відповідно до діючого на той час законодавства прийняв спадщину за законом, але свідоцтво про право на спадщину не отримував. Нотаріальна контора відмовила чоловіку у видачі свідоцтва про право на спадщину, через відсутність підтвердження вступу в управління та володіння ним спадковим майном, що відповідає діючому на той час законодавству.

Вивчаючи такі справи адвокати Юридичної консультації коментують:

 

«Відповідно до статті 5 Цивільного кодексу України, який набрав чинності 16.01.2003, акти цивільного законодавства регулюють відносини,які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства немає зворотної дії у часі,крім випадків,коли він пом`якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов`язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Згідно зі статтею 549 Цивільного кодексу України в редакції 1963 року (який діяв до 16.01.2003), визнається,що спадкоємець прийняв спадщину: 1)якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2)якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Особи, для яких право спадкоємства виникає лише у випадку неприйняття спадщини іншими спадкоємцями, можуть заявити про свою згоду прийняти спадщину протягом строку, що залишився для прийняття спадщини. Якщо строк, що залишився, менше трьох місяців, він продовжується до трьох місяців.

Вказане є підставою для відстоювання своїх спадкових прав у судовому порядку».

 

На підставі вказаного адвокатом Биченко Антоном підготовано позовну заяву до Чугуївського міського суду Харківської області та здійснено юридичний супровід у суді. Так, 28.09.2021 року Судом винесено рішення про визнання за чоловіком права власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, у порядку спадкування за законом після смерті його матері.

 

Наші адвокати допоможуть Вам:

  • оформити спадкове майно, яке належить як за законом так і за заповітом;

  • захистити інтереси спадкоємця в суді при спорах щодо частки у спадщині, а також інших розбіжностях із спадкоємцями та третіми особами;

  • встановити такі юридичні факти, як проживання з спадкодавцем однією сім’єю, родинні відносини із спадкоємцем, належності правовстановлюючого документа тощо

  • визнати в судовому порядку право власності на майно та майнові права в порядку спадкування;

  • отримати додатковий строк для прийняття спадщини.

НАШІ КОНТАКТИ

м. Харків, проспект Московський, 299-а
Тел: (066) 457-81-57, (096) 496-61-06

м. Чугуїв, вул. Музейна 16 А
Тел: (093) 964-29-77, (096) 599-43-34

м. Куп`янск, вул. Кузнечна,­ 1
Тел: (066) 914-67-34, (093) 576-88-16