jllogo

Жінка не змогла безпідставно вирішила розірвати договір оренди земельної ділянки

У Чугуївському міському суді пройшло засідання в цивільній справі за позовом власниці земельної ділянки проти сільськогосподарського підприємства. У 2014 році ці сторони уклали договір, згідно з яким СГТ орендує в неї близько трьох гектарів землі й займається там вирощуванням культур. Позивачка через деякий час після укладення цього договору вирішила підвищити орендну плату, та сільськогосподарське товариство в особі її директора відмовило в цьому. Крім того, доводить власниця, орендар не дотримується екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів. Згідно з її даними, було встановлено погіршення показників родючості ґрунту належної їй земельної ділянки у порівнянні з 2011 роком. Тому позивачка вирішила припинити договір про оренду шляхом його розірвання.

Представник агропідприємства адвокат Антон Биченко Юридична консультація. Адвокат Лихачов Роман Борисович надав суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що з вимогами не погоджується, оскільки жодних підстав для розірвання договору немає. На його думку, позивачем не доведено наявність таких причин. Ділянку було передано в користування строком на 10 років з щорічною орендною платою в розмірі 4% від нормативної грошової оцінки землі. Через 3,5 років орендодавиця звернулася до орендаря з вимогою підняти плату до 11%. Коли отримала відмову – запропонувала розірвати договір. Тоді господарство відповіло, що розірвання належним чином укладеного договору в односторонньому порядку не допускається – із посиланням на норми законодавства. В той час, у 2017 році, жодних претензій щодо погіршення стану родючості земельної ділянки у позивачки не було. Окрім того, договір не регламентує порядок сівозмін й агротехніки. Фактично, до матеріалів справи так і не було надано доказів щодо порушення умов договору з боку відповідача. Сам факт погіршення стану родючості земельної ділянки, навіть якби він в дійсності існував би та був би доведений в суді, не був би підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки, без з`ясування причин такого погіршення та його наслідків.

В результаті суд виніс рішення, що позивачка не надала належних доказів на підтвердження позовних вимог. Тому в задоволенні її позову про розірвання договору оренди земельної ділянки та скасування його реєстрації було вирішено відмовити.

Для отримання юридичних консультацій звертайтесь до нас за телефонами:

0675755939 0683748900