jllogo

Заборони на виїзд всім чоловікам немає. Читайте юридичний коментар та не розганяйте чергову зраду

Для отримання юридичної консультації ви можете зв’язатись з нашими юристами:

📞 +380683748900 (тут є всі месенджери)

Ось таке повідомлення з’явилось на сторінці Генерального штабу ЗСУ

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua

📜«Шановні співгромадяни!
Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.
Разом служимо і працюємо на Перемогу!»

☝️Команда Юридична консультація. Адвокат Лихачов Роман Борисович розбиралась в законодавстві.
Ще з 1992 року прийнято ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», він встановлює певні правила для частини чоловіків (звертаємо увагу – НЕ ВСІХ), а саме військовозобов’язаних, призовників, резервістів.
🔺Військовозобов’я́заний (п. 9 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу») — особа, яка перебуває у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
🔺Призовники — особи, приписані до призовних дільниць.
🔺Резервісти — особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
Саме їм заборонено виїзд з місця проживання.

До речі
Ст.29 Цивільного кодексу України визначає місце проживання фізичної особи. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.❗ Прохання не плутати з місцем реєстрації!!!!!! Тобто особа може проживати де завгодно.
Ст.37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» встановлює, що виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України — без дозволу відповідного керівника).

Тобто
1️⃣ Заборона виїзду діє не для всіх чоловіків, а для тих, хто приписаний до призовних дільниць, проходить службу у резерві, перебуває в запасі.
2️⃣ Навіть ці особи можуть слідувати до місця проживання (до речі, законодавством не встановлено яким саме чином особа повинна підтвердити місце проживання та кому). Таким чином, коли особа говорить, що військовозобов’язаний їде до якось місця проживання це не є порушенням.
3️⃣ При порушенні призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, в тому числі заборони покидати місце проживання, вони будуть нести адміністративну відповідальність від 510 до 850 грн (ст.210 КУпАП). Протоколи складаються уповноваженими особами «військкоматів».
4️⃣ Законодавство не встановлює, що на блокпостах можна не пропускати всіх чоловіків і обмежити їх проїзд. До речі, законодавець не розділяє з цього питання заборони жінок та чоловіків, тому законодавство про заборону виїзду стосується і військовозобов’язаних жінок. ☝️Якщо забороняють проїзд, то особа повинна отримати належно вмотивовану відмову, винесену відповідною посадовою особою, яка наділена таким правом та має право оскаржити цю відмову.