jllogo

Відмова прикордонників в перетині кордону батьку дитини з інвалідністю без наявності дитини та документів «військкомату» є незаконною. Судова практика

У Львові суд задовольнив позов харків’янина, якому прикордонники заборонили виїзд з України

Львівський суд став на бік харків’янина, який має дитину з інвалідністю, однак не міг виїхати за кордон.

Як передає «Думка», про це йдеться в ухвалі Львівського окружного адміністративного суду.

Суд розглянув позов до військової частини Державної прикордонної служби з вимогою визнати протиправною та скасувати заборону чоловікові виїхати за межі України.

Відповідно до матеріалів справи, 21 травня 2022 року начальник 4 групи інспекторів прикордонного контролю у пункті пропуску «Шегині» відмовив у перетині державного кордону чоловіку.

Позивач вказував, що він є особою, яка супроводжує особу з інвалідністю – свого сина. На момент перетину кордону чоловік перебував у пункті пропуску одноосібно.

Документи, видані комісією Харківської міської ради, дитина є особою з інвалідністю підгрупи «А». Згідно виписки з медичної карти стаціонарного хворого Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня», дитина перебувала на стаціонарі з 22 листопада 2021 року по 4 грудня 2021 року. Діагноз: Цукровий діабет 1 тип, важка форма, глікемічний контроль з високим ризиком.

У суді прикордонник пояснив, що відмовив у перетині кордону через відсутність дитини разом із батьком.

Суд звернув увагу на те, що позивач, прибувши до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Шегині», мав право на перетин державного кордону України як особа, яка згідно пункту 2-6 Правил перетинання державного кордону не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, а не як особа, яка згідно абзацу 3 пункту 2-1 Правил здійснює безпосередній супровід дитини-інваліда.

Посилання прикордонника на те, що позивачем не було надано довідки з регіонального центру комплектування та соціальної підтримки про звільнення від призову суд до уваги не бере, адже батько є звільненим від призову на військову службу під час мобілізації в силу прямої вказівки Закону №3543-XII.

Крім цього, жоден нормативно-правовий чи підзаконний акт не зобов`язує позивача з`являтись до центрів комплектування та соціальної підтримки для отримання такої довідки.

Суд ухвалив рішення визнати протиправним і скасувати рішення інспектора в пункті пропуску «Шегині».