jllogo

Відпустка під час воєнного стану


Надання відпусток для військовослужбовців регулює Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Під час дії воєнного стану військовослужбовець може отримати відпустку ВИКЛЮЧНО за сімейними обставинами та з інших поважних причин. В такому випадку грошове забезпечення збережеться і така відпустка складатиме не більше 10 календарних днів та не буде враховувати час, який знадобиться, щоб дістатися місця відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Коли діє воєнний стан, надання військовослужбовцям інших видів відпусток зі збереженням грошового забезпечення припиняється. Виключення становлять тільки відпустки для  військовослужбовців-жінок у зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.

#військовийадвокат #військовийадвокатроманлихачов #юридичнадопомога #адвокат #юрист