jllogo

Правові консультації для учасників АТО

DSC06045Нещодавно до 3046-ї Центральної бази інженерних боєприпасів Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України завітали правозахисники – регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Юрій Чумак та голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

Вони зустрілися з командиром військової частини полковником Олегом Резуненком. До речі, полковник Резуненко та обидва його сини-близнюки, виконуючи свій військовий обов’язок, здійснювали в зоні АТО знешкодження мін, що лишила по собі війна. І батько та один із синів отримали при цьому поранення, але продовжили служити Вітчизні.

Правозахисники провели прийом військовослужбовців, відповіли на їхні запитання, надали необхідні роз’яснення з правових проблем, серед яких найбільше зацікавлення викликало питання відведення земельних ділянок для учасників АТО.

«Ми вміємо не тільки розміновувати, але й будувати», – зазначив Олег Резуненко. «Тому для військових, які пройшли суворе випробовування у зоні АТО та повернулися додому, нагальним є отримання землі у власність для розбудови власного житла та ведення господарства».

Юрій Чумак та Роман Лихачов презентували стенд правової інформації і вручили військовослужбовцям правові буклети, розроблені фахівцями Міжнародного фонду «Відродження».

Крім того, гості передали гуманітарну допомогу, зібрану небайдужими чугуївцями.

Було домовлено, що співпраця між військовою частиною та правозахисниками буде продовжена і в майбутньому.

25.05.2015

Офіційний сайт Уповноваженого з прав людини