jllogo

Адвокат Роман Лихачов: «Ми відстояли право ромів на захист»

%d0%bb%d0%b8%d1%85%d0%b0%d1%87%d0%be%d0%b2-%d0%b8-%d0%baЗа допомоги правозахисників ромський підліток-переселенець виграв 2 апеляції з кримінальних справ проти прокуратури Дорічанського району. Два вироки стосовно нього скасовані у зв’язку з істотними порушеннями судового процесу.

Про це повідомив у своєму Фейсбуку адвокат, керівник Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов. Це друга значна перемога в суді стосовно незаконно ув’язненої дитини. Справу 15-річного Богдана правники та юристи тримають на контролі з січня 2016 року.

Нагадаємо, саме в січні 2016-го у Дворічанському районі ромський хлопець-переселенець побився з односельчанином, який ображав його брата. За завдані потерпілому легкі тілесні ушкодження Дворічанський районний суд засудив неповнолітнього до 2-х років позбавлення волі.

На думку Романа Лихачова, вирок було винесено з численними процедурними порушеннями. Правник указував на низку порушень по відношенню до юнака і доводив, що неповнолітній є вразливим за різними ознаками і потерпає від подвійної дискримінації.

Подробиці випадку вперше обговорювалися 14 січня у Харкові, під час круглого столу з ромських питань, який пройшов за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Учасники діалогу – громадські активісти, представники ромських громадських організацій, міжнародних організацій, фондів та місій, органів державної влади та місцевого самоврядування, правозахисники – розглянули цей приклад порушення прав рома, у справі якого простежувалися ознаки дискримінації за національною ознакою.

На захист хлопця об’єдналися фахівці на чолі з Романом Лихачовим. Вже приблизно за місяць було досягнуто першого значного результату – 22 лютого 2016 року Богдана звільнили з-під варти. І ось – чергова перемога.

«Тепер Богдан несудимий, він продовжить навчатися у школі. Так, у нього бідна багатодітна сім’я, але заради саме таких діток варто боротися», – написав на своїй Фейсбук-сторінці Роман Лихачов…

3.06.2016 р.

Олена ОРЛОВА

«Правовий простір»