jllogo

Юристи Ресурсного центру в суді захищають права селян-власників земельних ділянок та паїв

У березні 2018 року до адвокатів Ресурсного центру захисту прав селян-власників земельних ділянок і земельних часток (паїв) звернулися мешканці с. Велика Бабка Чугуївського району Харківської області, громадянка Л. і громадянин І.

Л. та І. є рідними братом і сестрою. Мати Л. та І., яка померла у 2007 році, склала на своїх дітей заповіт. Після смерті матері Л. та І. відкрилася спадщина, до складу якої, зокрема, увійшла земельна ділянка площею 6,5788 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.         Нотаріус відмовив Л. та І. у видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність підтвердження прийняття ними спадщини. Тож за захистом своїх спадкових прав Л. та І. вимушені звертатися до суду.

Юрист Ресурсного центру захисту прав селян, Роман Борисович Лихачов, досвідчений адвокат зі спадкових справ, заступник голови Чугуївської правозахисної групи, надав громадянці Л. та громадянину І. безкоштовну юридичну консультацію і склав позовну заяву до Чугуївського міського суду Харківської області. В позовній заяві та в ході судових засідань Р. Б. Лихачов, який на засадах pro bono представляв інтереси Л. та І., надав суду всі необхідні докази на підтвердження факту прийняття спадщини громадянкою Л. і громадянином І., тож суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі та визнав за Л. та І. по ½ частці права власності на вказану земельну ділянку, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка залишилася після смерті їхньої матері.

Завдяки правосудному рішенню, Л. та І. отримали можливість надавати належну їм за заповітом земельну ділянку в оренду сільськогосподарським товаровиробникам. Тепер Л. та І. будуть стабільно отримувати плату від орендаря, а в бюджет Чугуївського району Харківщини надходитимуть кошти за рахунок плати за надання цієї земельної ділянки в оренду місцевому фермеру.

Зі змістом рішення Чугуївського міського суду за позовом громадянки П. можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/73627219

Проект «Захист прав селян — власників земельних ділянок та земельних часток (паїв) у Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському, Вовчанському, Дворічанському, Великобурлуцькому районах Харківської області, подолання корупції у сфері земельних відносин» реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

This project was supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.