jllogo

Верховний Суд відправив за грати нелюда, що жорстоко побив собаку: подробиці справи

Коли вранці житель Скадовська напідпитку вертався додому, пес Жучок, що жив у дворі на ланцюгу, ухопив його за штанину. Тоді господар кількома ударами молотка пробив йому голову, садовим секатором порізав пащу. Тварина кілька годин страждала, стікаючи кров’ю. Згодом мати господаря викликала ветеринара. Пса приспали, пише газета «Експрес».

На суді садист запевняв, що собака був агресивним, він хотів швидко і безболісно його вбити. Але районний суд потрактував такі дії як кримінальний злочин і ухвалив вирок: арешт терміном на місяць. Адвокат засудженого оскаржував вердикт аж до Верховного Суду. Та колегія суддів ухвалила  суворішу постанову: 4 місяці арешту.

— Справи, в яких, розглянувши апеляцію підсудного, суд ухвалює  жорсткіший вердикт, в Україні — радше виняток із правил, — каже Роман Лихачов, керівник адвокатського бюро. — Для історії зі скадовським садистом характерне те, що він сподівався відбутись адміністративним покаранням (штрафом). Натомість його засуджено за статтею не Адміністративного, а Кримінального кодексу і призначено реальний термін покарання.

Згідно з оновленою редакцією статті «Жорстоке поводження з тваринами», нелюдові могли призначити арешт і на строк до шести місяців та навіть обмеження волі до трьох років. Утім у практиці українського судочинства справ за цією статтею взагалі небагато, а максимальний термін злочинці дістають дуже рідко. Але і це прогрес — до 2017 року за такі злочини закон передбачав лише штраф.

— У 2010 році на Сумщині суд призначив чотири мiсяцi арешту садистові, який на очах у 12-рiчного сина замордував собаку. Це був перший випадок, коли за знущання з тварини в Україні присудили реальне покарання. Як за жорстокі злочини, скоєні у присутності дітей, карають тепер?

— Тепер підсудний ризикував би потрапити за грати на вісім років. До слова,  цьогоріч у Києві шкуродера, який виставляв в інтернет фото вбитих собак, запроторили до буцегарні. Садистові оголосили підозру й за статтею 300 Кримінального кодексу України (поширення продукції, що пропагує культ насильства і жорстокості). Однак такі справи стають можливими, як правило, завдяки громадянській позиції активістів організацій із захисту тварин — вони самі збирають докази злочину, пишуть заяви, контролюють розгляд…

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Expres.ua