jllogo

Забаргованість по аліментам

В адвокатську компанію «Лихачов і партнери», як і раніше, звертається велика кількість людей з питанням, як вплинути на боржника по аліментам і отримати гроші на утримання дитини? Є декілька важелів, про них і поговоримо.

По-перше, стягнути заборгованість можна тільки у разі наявності:

  • судового рішення і відповідно — виконавчого листа;

  • судового наказу про стягнення аліментів.

З одним із цих документів звертаєтеся до державного або приватного виконавця, який повинен обчислити розмір заборгованості зі сплати аліментів і стягнути з офіційного доходу недобросовісного платника потрібну суму.

У випадку, коли боржник не має офіційного доходу, а заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, державний виконавець має право стягувати нараховану суму, реалізуючи майно боржника.

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, тобто звернувшись до виконавця з заявою, він має надати вам відповідь по нарахованій заборгованості.

Не соромтеся звертатися до державного виконавця, якщо він не поспішає виконувати свої обов’язки, адже на сьогоднішній день їм надано право застосовувати значну кількість різноманітних видів впливу на злісного боржника:

— обмежити виїзд за межі України;

— тимчасово заборонити керування транспортними засобами;

— обмежити користування вогнепальною зброєю чи полювати;

— притягнути до адміністративної відповідальності (ст183-1КУпап – несплата аліментів), що передбачає покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120-360 годин

— накласти штраф у розмірі від 20% суми заборгованості і більше, в залежності від сукупного розміру заборгованості.

Також ви можете звернутися до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів у випадку, якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці.

Тобто на сьогоднішній день ви маєте доступні і дієві механізми отримання заборгованості по аліментам, тому не бійтеся самостійно відстоювати свої права або ж звертайтеся до адвокатів компанії «Лихачов і партнери», які нададуть кваліфіковану консультацію, допоможуть скласти всі необхідні документи та роз’яснять всі дії, які необхідно здійснити для відстоювання своїх прав.