jllogo

Більше 700 000 гривень отримає селищна рада за несвоєчасну виплату орендної плати та погіршення стану орендованого майна

До Чугуївської правозахисної групи звернувся голова Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області із проханням вирішити спір щодо переданого за договором комунального майна. Під час консультації, яку проводив адвокат Антон Биченко, посадовець розповів, що у 01.03.2015 році між Есхарівською селищною радою та харківянином було укладено договір оренди нерухомого комунального майна (комплексу будівель).

З моменту передачі в оренду комплексу будівель орендар жодного разу не сплатив орендну плату, крім того зовсім не турбувався про стан приміщень, у зв’язку із чим трапилась пожежа та будівлі зазначили значної шкоди. За підрахунками селищної ради збитки були завдані вартістю 210 198,00 грн. Орендар на вимогу селищної ради відмовлявся добровільно компенсувати ці кошти.

Не дивлячись на те, що орендар не вчиняв жодних дій по ремонту орендованих будівель чи їх експлуатації, розірвати договір він також відмовлявся.

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокатом була підготована позовна заява про розірвання договору оренди та відшкодування збитків.

Адвокат коментує:

«У ч. 3 ст.  26 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов’язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України».

09.09.2019 року Чугуївський міський суд Харківської області виніс рішення, яким визнав припиненим договір оренди нерухомого комунального майна та стягнув заборгованість по сплаті орендної плати з урахуванням штрафних санкцій та індексу інфляції у сумі 500373,98 грн., суму збитків за погіршення стану орендованого майна у сумі 210198 грн., судовий збір у сумі 1921,00 грн. та витрати на надання юридичної допомоги у розмірі 11500,00 грн., а всього — 723992 (сімсот двадцять три тисячі дев`ятсот дев`яносто дві) грн. 98 коп. на користь Есхарівської селищної ради.

*Посилання на єдиний державний реєстр:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84109654