jllogo

Пам’ятка водію

на випадок зупинки співробітниками Національної поліції

для перевірки на стан алкогольного сп’яніння

  1. За вимогою співробітника Національної Поліції зупинити транспортний засіб і ввімкнути аварийну світловую сигнализацію.

  2. Засікти час зупинки та початку спілкування із співробітником Національної Поліції.

  3. За пропозицією співробітника Національної Поліції провести огляд транспортного засобу запропонувати поліцейскому скласти протокол огляду транспортного засобу за участю двух понятих. У випадку відмови – заборонити проникнення в авто і проведення його внутрішнього огляду.

В такому випадку можливий тільки зовнішній огляд транспортного засобу при закритих дверях и вікнах.

  1. Перед проходженням огляду на стан алкогольного сп’яніння вимагати від працівника Національної Поліції надати документи, підтверджуючі проходження газоаналізатором технічного обслуговування й повірки (калібровки), котрі повинні проводитися кожні 6 месяців.

  2. Вимагати від працівника Національної поліції надання часу для зв’язку із адвокатом для консультування та категорично не приймати їхню відмову.

  3. У випадку ненадання документів, відмовитися проходити огляд за допомогою газоаналізатора, вказавши у Протоколі причину незгоди – «ненадання поліцейським документів, підтверджуючих проходження газоаналізатором техничного обслуговування і повірки (калібровки)». Після – вимагати провести огляд в найближчому медзакладі, про що зробити власноруч запис у Протоколі і пояснення. Зробити запис у протоколі про необхідність присутності захисника при складанні протоколу і про відмову працівників Національної Поліції чекати приїзду адвоката та складати протокол в його присутності.

  4. В медзакладі при пропозиції медпрацівником пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння вимагати документи, підтверджуючі проходження газоаналізатором технічного обслуговування і повірки (калібровки), котрі провинні проводитися кожні 6 місяців. У випадку відмови – не погоджуватися проходити огляд за допомогою продуття газоаналізатора, вказавши як причину незгоди – «ненадання медпрацівником документів, підтверджуючих проходження газоаналізатором технічного обслуговування і повірки (калібровки)».

  5. В медзакладі, виходячи із відношення до медичних маніпуляцій,(поясніть це як простий страх перед уколом) сдати кров чи биосреду (сечу).

  6. відмова працівників Національної Поліції від доставки водія з місця зупинки в медзаклад є незаконною. Факт відмови потрібно власноруч зафіксувати в Протоколі.

Огляд на стан алкогольного сп’яніння повинен бути проведений не пізніше 2-х годин з моменту виявлення у водія співробітником Національної Поліції ознак алкогольного сп’яніння. Частіше за все, це момент початку розмови працівника поліції із водієм.