jllogo

В порядку набувальної давності: жінку визнали власницею половини будинку

До Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку мешканка Харківщини пані Ольга звернулася за консультацією і безоплатною допомогою. Розповіла, що вже багато років добросовісно і безперервно володіє частиною будинку. При  цьому юридично дім належить іншій людині, яка ніколи не проявляла до цієї нерухомості жодного інтересу.

Пані Оля живе у частині будинку вже понад 10 років, увесь цей час доглядає за нею, наводить лад, ремонтує і т.п. І от нещодавно жінка, яка ніколи не мала свого житла, дізналася, що вона за законом може розраховувати на визнання права власності на частину цього житлового будинку в порядку набувальної давності.

Юрист Офісу Чугуївській  правозахисній групі Антон Биченко надав клієнтці консультацію і встановив два наступні факти: клієнтка фактично користується та здійснює догляд за ½ частиною житлового будинку, яка фактично належала іншій особі.

Адвокат коментує:

«Відповідно до положень ст. 344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно, якщо інше не встановлено ЦК України.
Отже, враховуючи те, що клієнтка, дійсно, добросовісно, відкрито, безперервно володіє ½ частиною житлового будинку, доглядає за нею аби запобігти її псуванню чи руйнуванню, робить необхідні ремонтні роботи, проживає в цій частині, володіє нею понад 10 років, не приховуючи цього факту, вона має право на визнання за нею права власності на ½ частину будинку в порядку набувальної давності».

Юрист допоміг жінці звернутися до суду, який зрештою вирішив визнати за пані Ольгою право власності на ½ частину будинку.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Чугуївська правозахисна група

Мережа правового розвитку